Prodloužená ruka mistry grilu: Jak vybrat pomůcky pro grilování

Na pořádnou venkovní grilovačku potřebujete i pořádné náčiní. V tomto článku vás provedeme nářadím a doplňky ke grilu, které vám grilování usnadní a udělají z vás profesionálního grilmistra.


Kvalitní kleště

Když už nažhavíte gril, na obracení fláků masa obyčejnou vidličkou raději zapomeňte. Chce to kvalitní grilovací kleště z nerezové oceli, které jsou uzpůsobeny ke komfortnímu ovládání jednou rukou. Délka rukověti vás ochrání před spálením. Pokud grilujete na dřevěném uhlí či briketách, volte kleště se zakřivenou hlavou, díky které potraviny, uhlí či brikety snadněji uchopíte.

 


Pinzety na malé kousky

V kufříku správného grilmistra by neměla chybět nerezová pinzeta. Zdá se vám to jako zbytečná vymoženost? Zkuste drobné kousky masa a zeleniny obracet velkými a nemotornými kleštěmi. Šikovná pinzeta je praktický pomocník pro pevné uchopení a komfortní manipulaci i s těmi nejmenšími kousky.


Šikovné obracečky

Napichujete maso při otáčení? Zbytečně vám z něj vyteče chutná šťáva a maso vysychá. Příště použijte raději šikovnou obracečku, kterou využijete jak na malé, tak na velké kousky. 

 

Teploměry na maso

Je jedno, jestli vaříte, pečete či grilujete. Na přesnou přípravu masa potřebujete citlivý teploměr. Pro skutečné profíky máme i inteligentní teploměr na maso MEATER+ s Bluetooth připojením s dosahem až 10 m. V kombinaci s aplikací MEATER snadno připravíte šťavnatý steak, drůbež či třeba ryby. 


Rošty a desky

Ruku na srdce. Komu se chce lovit propadlé kousky masa a zeleniny z žhavých uhlíků? Podívejte se na naši nabídku grilovacích roštů a mřížek či praktických grilovacích podložek jako jsou desky a steak a pizza kameny.

 

 


Jehly na špízy


Nechce se vám stát u grilu a pomalu špízy otáčet, pořiďte si elektrický otáčecí špíz, se kterým bez námahy připravíte nejrůznější grilované speciality jako je celá drůbež, roštěná či žebírka. Pro chutné špízy se vám budou hodit nerezové jehly na napichování masa i zeleniny, které bez obav můžete mýt v myčce na nádobí.